31.03.2025 12:35

Dlaczego pierwszy oficjalny sklep Barcelony za granicą został otwarty w Gruzji?

Prezes Barcelony – Joan Laporta utrzymuje bliskie związki z Gruzją, krajem, z którego pochodzą Manana Giorgadze, jego sekretarka w klubie, Paloma Mikadze, jej córka i szefowa strategii cyfrowej Barcy, a także jej były chłopak, Benny Megrelishvili, który również pracuje w klubowych strukturach.

Joan Laporta, prezydent Barcelony
Autor zdjęcia: FC Barcelona

Hiszpańskie media sugerują, że te znajomości skłoniły Laportę do tego, by zrobi prezent Gruzinom…

Pierwszy zagraniczny sklep Barcelony będzie usytuowany w stolicy Gruzji, czyli Tbilisi. Jest to działanie w ramach strategii, która będzie kontynuowana po otwarciu sklepów w Maladze i na lotnisku w Palma de Mallorca. Sklepy w Maladze i Tbilisi będą działać na podstawie licencji przyznanej przez klub, podobnie jak cztery inne w Barcelonie (Ronda Universitat), Platja d’Aro, Salou i Palma de Mallorca.

W czerwcu 2018 roku Barca przejęła BLM (Barca Licensing & Merchandising), mając na celu odzyskanie bezpośredniej kontroli nad marką i wykorzystanie jej praw do merchandisingu w celu kontynuowania globalnej ekspansji i realizacji planu biznesowego.

Mecz w Gruzji

Po rozegraniu trzech meczów z legendami Realu Madryt w Portoryko (23 marca), Indiach (6 kwietnia) i Meksyku (13 kwietnia), legendy Barcelony zmienią przeciwników. 16 maja o 19:00. (godz. 17:00 w Barcelonie) zagrają w Tbilisi (Gruzja) z drużyną byłych gruzińskich piłkarzy. W Tbilisi będą obecni byli piłkarze, tacy jak Javier Saviola i Gaizka Mendieta. Klub prowadzony przez Joana Laportę ma liczne powiązania z Gruzją, o czym świadczy jego struktura organizacyjna.

Pełna lista sklepów będących własnością klubu będzie teraz przedstawiać się następująco: Spotify Camp Nou, Canaletes, Passeig de Gracia, Madryt, T4 Madrid Barajas, Arenas Shopping Centre, Poble Espanyol, Barca Store & Exhibition Sagrada Família, Westfield La Maquinista, Parc Central Tarragona, Terminal 1 (lotnisko w Barcelonie), Terminal 2 (lotnisko w Barcelonie), La Roca Village, Maremagnum i lotnisko na Majorce.

Udostępnij
Bartłomiej Najtkowski

Bartłomiej Najtkowski