27.02.2014 07:00

Genodiet już dostępne

Dzisiaj zdobywanie wiedzy o nas samych jest dużo łatwiejsze. Doskonałymi tłumaczami okazali się tu genetycy, którzy wpadki na przełomowy pomysł.

Genodiet już dostępne

To im najbardziej zależy na nauczeniu nas języka wpływania na ekspresję genów, a podstawy dydaktyczne czerpią z nutrigenetyki i nutrigenomiki. Testy genetyczne udzielają jasnych odpowiedzi na pytania dotyczące optymalizacji wytrzymałości i oceniają ryzyko wystąpienia chorób m.in. żywieniowozależnych. Zbliżają do osiągania mistrzowskiej formy, zarezerwowanej nie tylko dla sportowców, ale także dla amatorów − stawiających na aktywność fizyczną oraz zdrowie. Dają im coś jeszcze cenniejszego: pełną świadomość siebie − swojego zindywidualizowanego statusu genetycznego.

Narzędziem, które stało się przełomowym krokiem w diagnostyce, kompleksową instrukcją monitorowania organizmu – są testy Genodiet Completo. Szefem naukowym projektu jest prof. medycyny i biochemii klinicznej Giovanni  Scapagnini, współpracownik laureata nagrody Nobla – prof. Roberta Gallo. Eksperci Ci od lat podkreślają istotę wagi DNA i poznania jego tajemnic, mających kolosalny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Ustalenie indywidualnych, aktualnych przez całe życie „zapisów – predyspozycji”, określających stopień wystąpienia pewnych chorób żywieniowozależnych i cywilizacyjnych oraz różnego rodzaju zaburzeń może być zbawienne dla naszego zdrowia. Teraz ta innowacyjna forma badania (pobranie fragmentu DNA poprzez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznych stron policzków) pomaga nie tylko w planowaniu diety, ale także aktywności fizycznej.
„Testy GENODIET stają się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem prewencyjno -diagnostycznym, nie tylko dla dietetyków, lecz także trenerów osobistych. Stanowią panoramę wiedzy na temat indywidualnych sposobów funkcjonowania organizmu, które pozostają niezmienne i aktualne przez całe życie. Pozwalają nam sprawdzić między innymi metabolizm cholesterolu i witaminy D, czynniki wpływające na mineralizację kości, a także wrażliwość na insulinę, które w planowaniu aktywności fizycznej mają niezwykle istotne znaczenie.” – mówi trener osobisty, Tomasz Brzózka.

Właściwie opracowany program żywienia pozwala nie tylko schudnąć lub przytyć, lecz także zapobiegać chorobom cywilizacyjnym takim jak cukrzyca, miażdżyca czy depresja. Z kolei odpowiednio dobrana aktywność fizyczna daje możliwość utrzymania efektów diety i wpływa znacząco na  poprawę formy i samopoczucia. „Dzięki jednemu, prostemu badaniu DNA GENODIET możemy dowiedzieć się jaki typ metaboliczny reprezentujemy, czy mamy nietolerancje pokarmowe, jakie rodzaje wysiłku fizycznego są dla nas korzystne. W konsekwencji nie tylko żyjemy zdrowiej i czujemy się lepiej, lecz także unikamy kontuzji lub przetrenowania, dobierając program treningowy – precyzyjnie dostosowany do indywidualnych właściwości organizmu.” – dodaje Tomasz Brzózka.

Udostępnij
Redakcja Sport Marketing

Redakcja Sport Marketing