15.09.2012 15:06

KIS: Ustawa jest nieaktualna

Każdy przepis ma to do siebie, że trzeba go stale uaktualniać, bowiem traci swoją ważność. Podobnie jest z ustawą dotyczącą transmisji sportowych w Polsce.

KIS: Ustawa jest nieaktualna

\"\"Jak stwierdził wiceprezes Krajowej Izby Sportu – Dariusz Matuszak – obecne przepisy, które ustanowiono blisko dwanaście lat temu, są archaiczne i powinny przejść modernizację. Odniósł się on również do zachowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 
– Nie może tak być, że państwowa instytucja zastrasza innych nadawców, grożąc im karami. TVP, która ma uprzywilejowaną pozycję, zachowała się jak pies ogrodnika. Pewnie z powodu problemów finansowych nie była w stanie przeprowadzić transmisji, a blokowała tę możliwość innym. W ten sposób odebrano 10 milionom odbiorców tych stacji możliwość wyboru, czy chcą zapłacić za obejrzenie spotkania, czy też nie. – komentuje Matuszak.
 
Zgodnie z opinią KIS, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, należy wprowadzić arbitraż. Zwłaszcza teraz, kiedy system PPV zyskuje na popularności.
 
– Jest on często wykorzystywany w krajach Europy Zachodniej. Sport musi na siebie zarabiać, więc nie dziwne, że takie rozwiązanie jest stosowane coraz częściej. TVP utrzymuje się w dużym stopniu z finansów państwowych, stacje prywatne mają zaś jedynie wpływy z reklam. Trudno oczekiwać, aby prywatni przedsiębiorcy działali charytatywnie. – argumentuje przedstawiciel KIS.
Udostępnij
Redakcja Sport Marketing

Redakcja Sport Marketing