14.10.2024 10:25

Mecz dla powodzian z udziałem Śląska Wrocław

Trwa przerwa w ligowych zmaganiach z uwagi na mecze reprezentacji, ale Śląsk Wrocław w tym czasie uczestniczył w inicjatywie godnej pochwały. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę wybrał się do Lądka-Zdroju na charytatywny sparing z miejscowym Trojanem. Ekipa z PKO BP Ekstraklasy odniosła niezwykle wysokie zwycięstwo… 16:0. Ale to nie wynik na boisku był najważniejszy. Liczy […]

Trwa przerwa w ligowych zmaganiach z uwagi na mecze reprezentacji, ale Śląsk Wrocław w tym czasie uczestniczył w inicjatywie godnej pochwały. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę wybrał się do Lądka-Zdroju na charytatywny sparing z miejscowym Trojanem. Ekipa z PKO BP Ekstraklasy odniosła niezwykle wysokie zwycięstwo... 16:0. Ale to nie wynik na boisku był najważniejszy. Liczy się pomoc udzielona powodzianom.

Trwa przerwa w ligowych zmaganiach z uwagi na mecze reprezentacji, ale Śląsk Wrocław w tym czasie uczestniczył w inicjatywie godnej pochwały. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę wybrał się do Lądka-Zdroju na charytatywny sparing z miejscowym Trojanem. Ekipa z PKO BP Ekstraklasy odniosła niezwykle wysokie zwycięstwo… 16:0. Ale to nie wynik na boisku był najważniejszy. Liczy się pomoc udzielona powodzianom.

Po drodze na mecz wrocławianie zatrzymali się przy zdewastowanym stadionie w Stroniu Śląskim. Tam doszło do ich spotkania z kibicami, zawodnikami i władzami lokalnego Kryształu. WKS zapewnił klubowi będącemu w potrzebie sprzęt sportowy.

Pomoc finansowa

Przed rozpoczęciem meczu prezes Śląska Patryk Załęczny i Przemysław Piwowarski ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” wręczyli miejscowym czek opiewający na ok. 152 tysiące złotych. To kwota zebrana w akcji zorganizowanej po odwołaniu ligowego spotkania ze Stalą Mielec.

Różne formy wsparcia

Podczas charytatywnego meczu sprzedawane były bilety-cegiełki, przeprowadzono również licytacje śląskowych gadżetów – miętowa koszulka z autografami drużyny została sprzedana za 1000 złotych. Wszystkie te aktywności miały wspomóc poszkodowanych w powodzi. Śląsk dziękuje wielu życzliwym ludziom za zaangażowanie i zachęca do pomagania.

Pomóc można, chociażby wysyłając swoje wsparcie tutaj:

𝗡𝘂𝗺𝗲𝗿 𝘀𝘂𝗯𝗸𝗼𝗻𝘁𝗮 𝗧𝗿𝗼𝗷𝗮𝗻 – 𝟳𝟯 𝟵𝟱𝟴𝟴 𝟬𝟬𝟬𝟰 𝟯𝟵𝟬𝟬 𝟳𝟴𝟳𝟴 𝟮𝟬𝟬𝟬 𝟬𝟬𝟱𝟬

Trojan Lądek Zdrój – Śląsk Wrocław 0:16 (0:10)

Jeśli chodzi o rywali Śląska, była to jedenastka złożona z graczy Trojana i Kryształu, jednak WKS zagrał w sposób przekonujący i od początku do końca spotkania szukał kolejnych goli. Wrocławianie imponowali tym razem skutecznością, trafiając raz po raz do siatki zdecydowanie słabszych rywali.