Monika Pyrek: większość młodych ludzi nie jest aktywna, musimy to zmieniać
– Badania nie pozostawiają wątpliwości, że zdecydowana większość młodych ludzi nie przejawia aktywności fizycznej. Musimy to zmieniać, nie tylko dlatego, że potrzebujemy nowych twarzy w sporcie, ale przede wszystkim dla ich zdrowia – mówi Monika Pyrek. Wybitna była polska tyczkarka w pięciu miastach w Polsce przeprowadziła zajęcia z cyklu Monika Pyrek Camp. We wrześniu w […]
– Badania nie pozostawiają wątpliwości, że zdecydowana większość młodych ludzi nie przejawia aktywności fizycznej. Musimy to zmieniać, nie tylko dlatego, że potrzebujemy nowych twarzy w sporcie, ale przede wszystkim dla ich zdrowia – mówi Monika Pyrek. Wybitna była polska tyczkarka w pięciu miastach w Polsce przeprowadziła zajęcia z cyklu Monika Pyrek Camp.
We wrześniu w lekkoatletycznych warsztatach z elementami skoku o tyczce wzięło udział około tysiąca młodych ludzi z województwa zachodniopomorskiego: w Szczecinie, Karlinie i Kołobrzegu, a na początku października ekipa Fundacji Moniki Pyrek zaprosiła do zabawy dzieci z Jastrzębia-Zdroju i Wrocławia.
– W Jastrzębiu-Zdroju nasze zajęcia zorganizowaliśmy w hali, gdzie na co dzień grają siatkarze mistrzów Polski, czyli Jastrzębskiego Węgla. Tym razem ich hala zmieniła się w tyczkarskie królestwo. Odwiedził nas prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój Michał Urgoł, który sam oddał skok w marzenia, skacząc do kulek i świetnie bawił się razem z dziećmi – dodaje była znakomita polska lekkoatletka.
Docenienie inicjatywy
To kolejny raz, gdy Monika Pyrek zaprosiła dzieci na zajęcia w hali w Jastrzębiu-Zdroju:
– Bardzo dziękuję pani Monice i jej fundacji za kolejne odwiedziny, bo wcześniej gościliśmy Alternatywne Lekcje WF, a teraz Monika Pyrek Camp. A wszystko po to, by jak najwięcej dzieci mogło rozwijać sportowe pasje – mówi prezydent Jastrzębia-Zdroju.
Zadowolone dzieci
W siatkarskiej hali w Jastrzębiu-Zdroju ćwiczyło blisko 340 uczniów, a dzień później we wrocławskiej Szkole Podstawowej nr 16 – 311.
– Najbardziej podobał mi się skok o tyczce do kulek i przeskoki pomiędzy kolorowymi kamykami – mówiła Wiktoria, uczestniczka zajęć we Wrocławiu.
Partnerzy projektu
Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem motoryzacyjnym był Ssang Yong Polmotor, a partnerami szkoły
podstawowe nr 35 w Szczecinie i nr 16 we Wrocławiu oraz samorządy lokalne w Kołobrzegu, Karlinie i Jastrzębiu-Zdroju.
fot. Fundacja Moniki Pyrek