NAC Breda pamięta o polskich żołnierzach. Wyjątkowe koszulki
NAC Breda to beniaminek holenderskiej Eredivisie, który w nadchodzącym sezonie uhonoruje na swoich koszulkach polskich żołnierzy, wyzwolicieli miasta sprzed 80 lat temu. Na strojach wyeksponowano nazwiska poległych Polaków.
Udane rozgrywki
Miniony sezon był dla Bredy udany. Misja się powiodła: zespół wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii, a teraz o tej drużynie zrobiło się głośno w Polsce z uwagi na piękną inicjatywę.
W tym roku mija 80 lat od wyzwolenia Bredy przez Dywizję Pancerną dowodzoną przez gen. Stanisława Maczka. NAC Breda wypuszcza specjalne stroje meczowe na sezon 24/25 upamiętniając 1944 rok. Są tam nazwiska poległych i polskie podziękowania + nasz herb.
Coś pięknego @NACnl 🥹 📸 pic.twitter.com/nU9ZCiKbmM
— Tomek Hatta (@Fyordung) June 27, 2024
Pamięć o bohaterach z naszego kraju
W tym roku przypada 80 rocznica wyzwolenia Bredy przez Dywizję Pancerną dowodzoną przez gen. Stanisława Maczka. Dlatego klub przygotował unikalne koszulki na kolejny sezon. Chodziło o to, by docenić dzielną postawę polskich żołnierzy, zaznaczmy, że z boku trykotu widnieje także polskie godło.
Polska dywizja generała Maczka oswobodziła Bredę w drugiej wojnie światowej. Breda pamięta.
Niesamowity filmik.
Niesamowita koszulka.
Historia. https://t.co/h3X7dfvRlS— Tomasz Kaczmarek (@tomasz_kacz) June 27, 2024
Komunikat klubu
NAC Breda podaje: 80 lat po wyzwoleniu Bredy oddajemy hołd heroicznym żołnierzom, którzy nigdy nie złożyli broni i zawsze byli niezłomni. Czterdziestu bohaterów, którzy oddali życie, by wyzwolić Bredę, abyśmy mogli wieść nasze życie i prowadzić nasz klub, zostanie w tym sezonie uhonorowanych na naszej domowej koszulce.
To jeszcze nie wszystko, bo żółte stroje wyjazdowe zawierają nazwiska poległych i podziękowania w języku polskim. Ta inicjatywa klubu z Holandii jest kolejną, która może napawać dumą Polaków, bo już wcześniej zdarzało się, że zagorzali fani Bredy przygotowywali oprawy stadionowe, które były wyrazem uznania i podziwu dla polskich żołnierzy walczących w II wojnie światowej.
fot. NAC Breda