Mistrzynie sportu rozmawiały o wpływie technologii na ludzkie życie
Ponad 200 młodych ludzi z Sanoka wzięło udział w wyjątkowym spotkaniu z cyklu "Śniadanie Mistrzyń – sport jest kobietą". O wpływie nowoczesnych technologii na nasze życie rozmawiali z Otylią Jędrzejczak, Weroniką Nowakowską i Eweliną Kobryn.
Otylia Jędrzejczak do dyskusji z młodzieżą zaprosiła inne wybitne mistrzynie sportu – wielokrotną mistrzynię Polski, Rosji, Hiszpanii i ligi WNBA, a także zwyciężczynię m.in. Euroligi koszykarkę Ewelinę Kobryn oraz najlepszą polską biathlonistkę w historii, medalistkę mistrzostw świata i Europy, Weronikę Nowakowską. To druga tegoroczna odsłona zajęć „Śniadanie Mistrzyń – sport jest kobietą”, a pierwsza odbyła się w Barcinie na Kujawach i Pomorzu, gdzie dyskutowały Otylia Jędrzejczak, Adrianna Sułek, Helena Wiśniewska i Katarzyna Zillmann.
W Sanoku w ramach cyklu „Śniadanie Mistrzyń – sport jest kobietą”, rozmawiano o wpływie technologii na naszą kondycję psychiczną i fizyczną.
– Stawiamy na to, żeby w trakcie naszych spotkań poruszać ważne tematy społeczne – mówiła Otylia Jędrzejczak, była wybitna sportsmenka. – Ostatnio słyszeliśmy o tym, co dzieje się w internecie w sprawie kontaktów z dziećmi, jak mogą być niebezpieczne. Mówiłyśmy o tym, w jaki sposób odpowiedzialnie używać nowych technologii w naszym życiu, jak mogą być przydatne na co dzień także w sporcie. W trakcie spotkań w ramach tego projektu poruszamy wiele poważnych tematów, mówimy o depresji, relacjach w rodzinie. Mam nadzieję, że młodzież wyszła bogatsza o nasze doświadczenia – dodała.
Spotkanie odbywało się w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Oprócz panelu z udziałem mistrzyń przeprowadzono także wykład specjalisty w dziedzinie technologii oraz ćwiczenia pod okiem renomowanej trenerki personalnej Klaudii Koźbiał.
– Nie ma co zaprzeczać, że technologia jest ważną częścią naszego życia, jednak trzeba z niej korzystać w sposób racjonalny – przyznała Weronika Nowakowska. – Przede wszystkim trzeba uważać, by nie zatracać się zupełnie w sieci, nie przenieść do niej całego życia społecznego, edukacji czy życia towarzyskiego. Warto podkreślać równowagę, która powinna być zachowana pomiędzy życiem wirtualnym, a tym co mamy tu i teraz – dodała.
Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany jest na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji. Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego druga tegoroczna odsłona także przez miasto Sanok, Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku oraz HMS Fitness. Partnerem akcji jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.
– Spotkania z mistrzyniami czy różne inne inicjatywy związane z Fundacją Otylii Jędrzejczak są dla nas bardzo wartościowe, pokazują młodzieży pewne alternatywy, dają wybór – mówił burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski. – To się przekłada na dobry kontakt z młodzieżą. My staramy się przeznaczać duże środki na infrastrukturę i jej utrzymanie, jesteśmy pod tym względem liderem. Robimy to w myśl hasła: w zdrowym ciele, zdrowy duch – podsumował.