17.02.2025 15:17

FIFA przyznała polskim studentom prestiżową nagrodę. Partnerstwo SportMarketing.pl

Międzynarodowe jury przyznało nagrodę FIFA/CIES International University Network Prize 2025 polskim studentom z Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem tego kierunku jest portal SportMarketing.pl. Laureaci zostali wyróżnieni 13 lutego 2025 r. w siedzibie CIES w Neuchatel (Szwajcaria).

FIFA przyznała polskim studentom prestiżową nagrodę. Partnerstwo SportMarketing.pl
Autor zdjęcia: CIES

Po zapoznaniu się z 14 projektami konkursowymi jury postanowiło przyznać nagrodę FIFA/CIES International University Network Prize 2025 zespołowemu projektowi „AdaptiFit” – twórcom aplikacji wspierającej osoby niepełnosprawne w uprawianiu sportu. To idea opracowana przez czterech studentów Akademii Leona Koźmińskiego (Polska): Halinę Danielak, Jakuba Godlewskiego, Katarzynę Łopuszyńską i Stanisława Milińskiego.

Dlaczego ta idea jest nowatorska?

Jest to aplikacja mobilna mająca na celu zaspokojenie potrzeb sportowców i innych osób niepełnosprawnych chcących realizować się w sporcie. Platforma ta ma między innymi na celu uczynienie ich bardziej niezależnymi poprzez umożliwienie im kontaktu z klubami, obiektami i zawodami dostosowanymi do ich potrzeb. Oferuje różne funkcje, takie jak lokalizacja, ocena oparta na obiektach dla osób niepełnosprawnych, informacje o wydarzeniach sportowych itp.

Członkowie kapituły podkreślili walory projektu, w szczególności jego oryginalność, cel wypełnienia luki na rynku sportowym w Polsce, jego inkluzywny wymiar, wykorzystanie nowych technologii oraz jego praktyczny i wykonalny aspekt. Ponadto zwrócili uwagę na wykorzystanie narzędzi zarządzania omówionych na kursie.

Udostępnij
Bartłomiej Najtkowski

Bartłomiej Najtkowski