Zbożna inicjatywa klubu z Lubelszczyzny
W dniach 24-29 grudnia na stadionie Górnika Łęczna (w wejściu nr 1) zostaną umieszczone lodówki społeczne, w których będzie można zostawić jedzenie.
Piłkarze Górnika Łęczna zachęcają do wsparcia akcji „Podaruj Wigilię” organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Co roku zamiast rozmów, mieszkania wielu samotnych seniorów wypełni cisza. Zamiast życzeń – milczenie telefonu, a w skrzynce pocztowej zabraknie świątecznej kartki. Trudno wyobrazić sobie Święta spędzone w zapomnieniu, gdy nie usłyszy się swojego imienia.
Kibice Górnika będą mieli kilka możliwości wsparcia akcji „Podaruj Wigilię”. Poza wsparciem bezpośrednio na stronie akcji, klub założył specjalną skarbonkę na Siepomaga.pl, dzięki której można zmierzyć siłę wsparcia kibiców zielono-czarnych.
Akcentowanie społecznej kwestii
– Cieszymy się, że przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia możemy razem zwrócić uwagę na tę bardzo istotną społecznie kwestię. Niestety wśród nas jest wielu samotnych seniorów, których na co dzień zwyczajnie nie dostrzegamy w natłoku codziennych obowiązków. Oni w ten szczególny czas potrzebują naszej uwagi. Mocny finał naszej akcji przewidzieliśmy dokładnie w Wigilię i gorąco liczymy, na to, że nie tylko społeczność kibiców Górnika odpowie na niego z dużym zaangażowaniem – powiedział Tomasz Płaza, kierownik marketingu w Górniku Łęczna.
Aby samotni seniorzy mogli zasiąść do pięknie nakrytego stołu, usłyszeć czule wypowiedziane swoje imię, przełamując się opłatkiem i wspólnie zanucić kolędy – jak co roku, wraz z wolontariuszami stowarzyszenie mali bracia Ubogich klub przygotowuje wyjątkowe spotkania świąteczne dla setek osamotnionych seniorów.
W tym roku wsparciem otacza seniorów z 13 miast w Polsce
Seniorów, którym stan zdrowia nie pozwala opuszczać mieszkań, wolontariusze odwiedzają w domach.
– Boże Narodzenie to czas, w którym każdy z nas, powinien doznać uczucia radości i spokoju. To moment, w którym powinniśmy usłyszeć życzenia, zwrócone bezpośrednio do nas. Po prostu poczuć obecność drugiej osoby. Wielu seniorów uczestniczących w Programie „Obecność” wspomina święta jako duże spotkania rodzinne, kiedy to cała rodzina zasiadała przy jednym stole. Święta spędzone w samotności, wypełnione ciszą, są dla nich niezwykle trudne – mówi Joanna Mielczarek, członek zarządu i dyrektor Operacyjna Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.