Aktualności 22 maja 2024

Ponad 800 tysięcy widzów meczu Świątek z Sabalenką

Iga Światek w sobotę pokonała Arynę Sabalenkę w finale WTA 1000 INTERNAZIONALI BNL D’ITALIA w Rzymie. Polka rozprawiła się z Białorusinką, która jest druga w rankingu w dwóch setach 6:2 i 6:3. Mecz oglądało ponad 800 tysięcy widzów na antenie Canal+ Sport 2 i w serwisie Canal+Online.

Duża oglądalność

Średnio każdą minutę meczu oglądało w Canal+Sport 2 i Canal+Online ponad 500 tysięcy widzów. To 6,5% całej widowni polskiej telewizji w tym czasie. Całe wydarzenie finalnie przyciągnęło przed ekrany ponad 800 tysięcy fanów tenisa.

Dobra seria w meczach z Sabalenką

Świątek już drugi raz zagrała w finale w tym miesiącu przeciwko Sabalence. 4 maja Polka okazała się lepsza od Białorusinki podczas WTA 1000 MUTUA w Madrycie. Mecz obfitował w dramaturgię, trwał ponad trzy godziny. Polska wygrała wtedy 7:5, 4:6 i 7:6. Tym razem pojedynek trwał o wiele krócej. Naszej rodaczce wystarczyło dokładnie półtorej godziny, by odnieść zwycięstwo.