Co warto wiedzieć przed finałem Pucharu Polski?
Finał Pucharu Polski tradycyjnie odbędzie się 2. maja. Przed tym meczem o najważniejsze kwestie zapytaliśmy kierownika działu marketingu i sponsoringu w PZPN-ie - Karola Tatara.
Bartłomiej Najtkowski, SportMarketing.pl: Jakiej frekwencji można się spodziewać? Jaka pula biletów została przeznaczona dla neutralnych kibiców i czy również w tej grupie sprzedają się one dobrze?
Karol Tatar, przedstawiciel PZPN-u: Przewidujemy, że frekwencja na finał Fortuna Pucharu Polski wyniesie około 48 tysięcy.
Ilu było chętnych, by zakupić wejściówki na ten mecz?
Liczba chętnych osób na zakup biletów na finał Fortuna Pucharu Polski przekroczyła sto tysięcy.
Jak frekwencja na najbliższym finale może prezentować się w porównaniu z finałami sprzed lat, tymi rozgrywanymi również na PGE Narodowym?
PZPN spodziewa się jednej z wyższych frekwencji w historii rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.
Proszę o ocenę kwestii bezpieczeństwa. Czy spotkanie zostanie potraktowanie jak mecz podwyższonego ryzyka? W ostatnich dniach mówiło się o manifestacji kibiców Legii, co mogłoby doprowadzić do starć między fanami. Jednak władze Warszawy nie wydały zgody na taki przemarsz w stolicy. Czy są jednak jakieś obawy, czy na coś trzeba szczególnie uważać?
Spotkanie finałowe Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków zostało zakwalifikowane przez odpowiednie podmioty jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. Polski Związek Piłki Nożnej dokłada wszelkich starań, aby jej przebieg został przeprowadzony z zachowaniem najwyższych standardów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa jej uczestnikom.
Dwa miasta, dwa kluby – jeden cel: wygrać finał 70. edycji Fortuna Pucharu Polski! ⚔️@PogonSzczecin 🆚 @WislaKrakowSA
🗓️ 2.05.2024
📍 @PGENarodowy #FortunaPucharPolski 🏆 pic.twitter.com/sXfSUq2FJC— Puchar Polski (@PZPNPuchar) April 22, 2024
Jak długo trwają przygotowania do finału PP? Co jest specjalnego w organizacji tak doniosłego wydarzenia z punktu widzenia piłkarskiej federacji?
Prace Polskiego Związku Piłki Nożnej ruszyły na kilka miesięcy przed finałem Fortuna Pucharu Polski, zanim jeszcze poznaliśmy uczestników. W tym czasie odbywały się spotkania m.in. z policją, Państwową Strażą Pożarną, warsztaty z klubami Finalistami (po meczach półfinałowych) oraz konsultacje i rozmowy z licznymi zaangażowanymi podmiotami. W tym czasie gromadzono także niezbędną dokumentację, która umożliwia organizację finału na najwyższym poziomie.
Jakie atrakcje czekają kibiców na stadionie? Czy oprócz, miejmy nadzieję, dobrego widowiska piłkarskiego będą też pewne elementy rozrywki np?
Fortuna Puchar Polski to przede wszystkim święto kibiców. Nie tylko świetne widowisko, ale również wyjątkowe emocje, które będą odczuwalne do ostatniego gwizdka. To, co przygotowaliśmy dla kibiców, to dedykowany magazyn poświęcony rozgrywkom oraz drużynom tegorocznego finału, dostępny online na https://www.laczynaspilka.pl/programmeczowy. Każdy sympatyk piłki nożnej czy drużyny uczestniczącej w finale znajdzie tam dla siebie atrakcyjne treści. To, na co warto będzie zwrócić uwagę, to ceremonia (a w zasadzie dwie ceremonie) wręczenia medali oraz pucharu rozgrywek. Stawiamy na dobre widowisko i zaangażowanie kibiców podczas ceremonii, która co roku pozostawia za sobą historyczne chwile.
👋🏻 JESTEŚMY GOTOWI!
Dla której drużyny – który medal? 🥇🥈#FortunaPucharPolski 🏆 pic.twitter.com/PqQc5AZwvY— Puchar Polski (@PZPNPuchar) April 30, 2024