Aktualności 4 października 2024

Kilkaset tysięcy euro dla Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok po zwycięstwach w Lidze Konferencji

Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok dały się poznać Europie z dobrej strony, rozpoczynając rywalizację w fazie ligowej Ligi Konferencji od niespodziewanych zwycięstw. Warszawianie przy Łazienkowskiej pokonali 1:0 Real Betis, natomiast piłkarze Adriana Siemieńca rzutem na taśmę wygrali na Parken z FC Kopenhaga 2:1. Ile polskie kluby zarobiły na tych zwycięstwach?

Przebieg meczów

Pesymistom początkowo mogło wydawać się, że to może być bolesny wieczór dla mistrza Polski, ponieważ zespół z Podlasia przegrywał po pierwszej połowie 0:1. Jednak po zmianie stron fantastyczny gol Afimico Pululu pozwolił wyrównać stan meczu. A gdy w 97. minucie Jaga wyszła na prowadzenie, Parken oniemiało. Gola strzelił Darko Churlinov, który sfinalizował udany kontratak.

Legia dość szybko uzyskała prowadzenie po golu w 23. minucie Steve’a Kapuadiego. W kolejnych fragmentach spotkania gospodarze mieli ten mecz pod kontrolą, a Betis, mimo że był faworytem, nie kreował wielu okazji bramkowych.

Jak wiele warte są zwycięstwa Legii i Jagielloni?

UEFA za zwycięstwo w fazie ligowej Ligi Konferencji płaci klubom po 400 tysięcy euro (1 724 548 zł). Dodatkowo wszystkie zespoły rywalizujące w rozgrywkach dostaną od europejskiej centrali piłkarskiej dokładnie 3,17 miliona euro.