Aktualności 19 sierpnia 2024

„Co za zawodniczka!”, social media Barcelony z podziwem o… Polce

W miniony weekend w pierwszej kolejce sezonu 2024/25 LaLiga Robert Lewandowski strzelił dwa gole na Estadio Mestalla, dzięki czemu poprowadził Barcelonę do zwycięstwa nad Valencią na zawsze trudnym terenie. Jednak okazuje się, że nie tylko polski napastnik jest teraz podziwiany w stolicy Katalonii. Bowiem również piłkarka z naszego kraju zyskuje coraz większe uznanie.

Joanna Tokarska, ekspertka TVP Sport, która komentuje mecze kobiecej Ekstraligi, a podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu komentowała oczywiście rywalizację kobiecych drużyn, wskazuje na ciekawy trend. On może cieszyć kibiców z Polski i samą Ewę Pajor.

Czaruje już na starcie

Przypomnijmy, że dotychczasowa gwiazda Wolfsburga błysnęła strzelecką formą już w debiucie w nowych barwach klubowych, 10 lipca w meczu sparingowym (5:1) drużyny z Katalonii trafiła do siatki. Polka spędziła na boisku całą pierwszą połowę, a w 42. minucie gry strzeliła gola po asyście Caroline Graham. Zdobyła tę bramkę na dobrze sobie znanej niemieckiej ziemi, gdyż kataloński team rywalizował z Hoffenheim.