Aktualności 11 sierpnia 2024

Oni będą chorążymi reprezentacji Polski na ceremonii zamknięcia IO

autor: Adrian Janiuk
Julia Szeremeta, która zdobyła srebrny medal w boksie w kategorii wagowej 57 kg, oraz Wiktor Głazunow, kanadyjkarz, zostali wybrani na chorążych reprezentacji Polski podczas zamknięcia igrzysk olimpijskich w Paryżu. Informację tę ogłosił w niedzielę prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Radosław Piesiewicz.

W sobotę Szeremeta zdobyła pierwszy od 1992 roku olimpijski medal dla polskiego boksu, nawiązując do sukcesu Wojciecha Bartnika, który w Barcelonie wywalczył brąz. W finale Julia przegrała na punkty z Yu Ting Lin z Tajwanu.

Głazunow natomiast ukończył finał olimpijski w kajakarstwie jedynek na 1000 m na szóstym miejscu, co jest znaczącą poprawą w porównaniu do jego występu w Tokio, gdzie zajął piąte miejsce w finale B. W ceremonii zamknięcia wezmą udział sportowcy, którzy pozostali w wiosce olimpijskiej, w tym chorążowie oraz polscy siatkarze.

Podczas ceremonii otwarcia igrzysk, która miała miejsce 26 lipca, chorążymi byli Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka olimpijska w rzucie młotem, oraz Przemysław Zamojski, koszykarz 3×3.

Zamknięcie igrzysk na Stade de France rozpocznie się o 21:00, a około dwie godziny później Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu przejdą do historii.