Aktualności 28 maja 2024

Wspaniały gest radnych Radomia. Nazwali ulicę na cześć legendy Radomiaka

Jak poinformował Radomiak Radom, powstanie ulica imienia Zdzisława "Hrabiego" Radulskiego. Taką nazwę będzie nosiła droga przebiegająca po zachodniej stronie hali Radomskiego Centrum Sportu, łącząca ulice Struga oraz 11 Listopada. O uhonorowaniu w ten sposób zasłużonego działacza sportowego, związanego z Radomiakiem, miejscy radni zdecydowali jednogłośnie.

Rada Miejska Radomia podjęła uchwałę szczególną, ponieważ nada nazwę ulicy w tym mieście imieniem osoby żyjącej. Mowa o Zdzisławie Radulskim, który urodził się 14 lutego 1937 roku w Radomiu. Był czynnym sportowcem, działaczem sportowym, trenerem pływania, a poza tym założycielem i prezesem radomskiej jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pierwsze kroki sportowe stawiał jako bokser. Później zaczął też karierę kulturystyczną. Od 1962 roku jest związany z Radomiakiem Radom, w którym był asystentem trenera, drugim trenerem i fizjoterapeutą. Dokładnie przez 63 lata był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny piłkarskiej odpowiedzialnym za odnowę biologiczną i przygotowanie motoryczne. Jego profesjonalizm i oddanie radomskiemu klubowi sprawiło, że zyskał przydomek „Hrabiego Dusz”, gdyż zawsze potrafił motywować piłkarzy i budować dobrą atmosferę w szatni. Nadal jest jednym z najwierniejszych kibiców zespołu. Pan Zdzisław to bez wątpienia legenda Radomiaka oraz człowiek obdarzony wielkim szacunkiem przez piłkarzy i kibiców.

To właśnie z tego powodu Zdzisław Radulski został patronem ulicy obok stadionu Radomiaka, zlokalizowanej niecałe pół kilometra od miejsca jego zamieszkania na pobliskim osiedlu Nad Potokiem. Przedtem była to bezimienna jezdnia. Nazwa zacznie oficjalnie obowiązywać 14 dni od jej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Zdzisław Radulski jest drugą wciąż żyjącą osobą, która ma swą ulicę w Radomiu. Pierwszą był Andrzej Stanikowski, założyciel i wieloletni prezes firmy ITM Poland. Ulica jego imienia powstała w roku 2017 na Potkanowie, właśnie w pobliżu tego zakładu. Podobne przypadki zdarzały się także wcześniej (Michaił Orłow dostał za życia ulicę na Ustroniu w 1978 roku, a w 1990 „zastąpił” go Jan Paweł II).

fot. Pressfocus.pl